Call of Duty: Modern Warfare (2019)

Call of Duty: Modern Warfare (2019)

Datum vydání: 2019

Vývojář: Infinity Ward

Vydavatel: Activision

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Systémové požadavky PC

Modern Warfare je reboot úspěšné podsérie v rámci hlavní série Call of Duty. Tento titul nenavazuje na předchozí díly, ale odráží současnější problémy, které trápí svět, tedy terorismus na evropské půdě nebo válečné konflikty na východě. Dle autorů má být hra v jistých místech ještě kontroverznější než proslulá mise No Russian v Call of Duty: Modern Warfare 2.

Na scénu se jako váš spolubojovník vrací kapitán Price. Sám hráč se ujme role britského policisty nebo agenta CIA a podobně jako v předchozích titulech musíte postupně vracet úder svým nepřátelům. Nově budou na scéně pobíhat i zdánlivě neozbrojení civilisté a jako hráč se musíte rozhodovat, zda jsou pro vás hrozbou či nikoliv. Na konci mise jste za tzv. collateral damage hodnoceni.

Poprvé hra nabídne multiplayer skrz všechny platformy. Kromě klasických módů přibude battle royale režim Ground War, ve kterém se může potkat až 100 hráčů. Dále režim Gunfight, což je variace na týmový deathmatch na čas. Základní hra neobsahuje oblíbený zombie mód.