Call of Duty: Modern Warfare 2

Call of Duty: Modern Warfare 2

Datum vydání: 2010

Vývojář: Infinity Ward

Vydavatel: Activision

Platformy: PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows, Classic Mac OS

Systémové požadavky PC

Příběh Modern Warfare 2 začíná pět let po událostech v Call of Duty 4: Modern Warfare. Imran Zakhaev je mrtvý, a tak se může zdát, že je všem problémům konec. Ovšem opak je pravdou. Zakhaevův nástupce, Vladimir Makarov, upevňuje postavení ultranacionalistů mezi obyčejnými ruskými občany a dojde to až do takového stavu, že je Zakhaev označen za mučedníka.

Hráč se ve hře ujímá dvou hlavních postav plus ještě několika dalších, pro vyprávění příběhu zcela kritických. Hlavní slovo má Gary „Roach“ Sanderson, příslušník mezinárodní organizace pro boj s ultranacionalisty – Task Force 141 pod vedením „Soapa“ MacTavishe (jedna hratelná postava z Call of Duty 4: Modern Warfare). Další je příslušník US Army Rangers James Ramirez.

Hra se hraje, podobně jako její předchůdce, na několika frontách. Jedna z nich je v kůži Garyho Sandersona proti nejen ruským ultranacionalistům. V těchto misích je kladen větší důraz na stealth, i když není vyžadován. Druhá fronta se odehrává v ruskou armádou okupovaných USA v kůži Jamese Ramireze. Tyto mise jsou zaměřeny na obrovské armádní manévry a bojuje se o celá města.

Boje se odehrávají takřka na celém světě – Rusko, Rio de Janeiro, Afghánistán, Kazachstán, USA. Hráč se ve hře zhostí i ovládání několika vozidel, jako jsou sněžné skútry, čluny ale i UAV, podobně jako AC-130 v původní hře. Další novinkou je možnost používání dvou jednoručních zbraní naráz. Přítomny jsou pravděpodobně všechny zbraně z jedničky plus několik (možná několik desítek) nových a to v nejrůznějších variacích.

Poprvé v sérii Call of Duty od vývojářů z Infinity Ward se objevuje co-op multiplayer, a to v podobě módu Special Ops pro dva hráče. Vývojáři zde dali některé mise, které se jim nehodily do singleplayeru. Vyskytují se zde i takové kousky, kde jeden hráč hraje na zemi a druhý mu poskytuje podporu z letounu AC-130. Misí je k dispozici celkem 23 a za každou se dají získat až tři hvězdy v závislosti na obtížnosti. Online multiplayer už neběží na dedikovaných serverech, nahrazuje je matchmaking systém IW.net. Tento systém najde hráče s podobným levelem a připojí je na jeden server. Obsah pro více hráčů též doplňují tzv. private matches pro klanová klání. Hra je také propojena se Steamworks, tudíž nabízí proticheatovací ochranu VAC namísto PunkBusteru a nechybí ani Steam Achievementy. Podobně, jako v prvním díle, i zde jsou tzv. kill streaky, za které hráč dostává odměny od leteckého útoku nebo helikoptéry po UAV, AC-130, popř. taktickou nukleární bombu, která zabije všechny hráče a kolo skončí. Přítomno je i upravování zbraní pomocí tzv. attachments.