Call of Duty: Infinite Warfare

Call of Duty: Infinite Warfare

Datum vydání: 2016

Vývojář: Infinity Ward

Vydavatel: Activision

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Systémové požadavky PC

V pořadí již třináctá (dvanáctá na PC) hra z dnes již kultovní FPS série po tříleté pauze opět od vývojářů z Infinity Ward. Vydavatelem je již tradičně společnost Activision.

Hra se odehrává v časově neurčené budoucnosti, kdy se lidstvo potýká s nedostatkem surovin a je odkázáno na těžení a dovoz zásob z planet a asteroidů napříč sluneční soustavou. Vše zpočátku zajišťovalo společenství národů zkr. UNSA, ze kterého se ale v průběhu několika konfliktů oddělila skupina povstalců známá jako The FRONT, která se snaží ovládat stále více vesmírných kolonií a podmanit si tak vládu na zemi. Situace vygraduje ve chvíli, kdy The FRONT napadá několik pozemských cílů a rozpoutává tak proti spojeným národům totální válku. Povolán je proto hlavní hrdina titulu, poručík Reyes, který se stane velitelem lodi Retribution, jedné z posledních válečných lodi UNSA a je na něm, resp. na hráči, aby znovu nastolil pořádek nejen na zemi, ale i v blízkém vesmíru.

CoD: Infinite Warfare přináší oproti předchůdcům několik novinek, a to hlavně na poli hratelnosti. Kromě již tradiční FPS akce hra nabídne převážně vesmírné letecké souboje a to jak s velkou válečnou lodí, která je mj. herním domovem hráče, tak i s lehčím stíhacím letounem zvaným Jackal. Novinkou jsou také souboje v nulové gravitaci a větší důraz na odpovědné velení ostatním jednotkám. Kromě hlavní kampaně vč. vedlejších misí je připraven i kooperativní zombie mód s vlastním příběhem i unikátními herními mechanismy a jak je v sérii zvykem, nechybí ani multiplayer.