Call of Duty: Black Ops

Call of Duty: Black Ops

Datum vydání: 2010

Vývojář: Treyarch

Vydavatel: Activision

Platformy: Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360, Wii, Microsoft Windows, Nintendo DS, Mac

Systémové požadavky PC

Jednotlivé díly soudobě nejprodávanější akční herní série viděné z pohledu první osoby si mezi sebe dělí dvě herní studia, Infinity Ward a Treyarch. U dílu s podtitulem Black Ops padla řada na vývojáře z Treyarchu a v součtu se jedná o v pořadí již sedmý díl, přičemž celá hra je postavena na vylepšeném enginu pátého dílu Call of Duty: World at War. Hráči budou operovat v roli speciálních jednotek na pozadí nejtajnějších úkolů, odehrávajících se během studené války, války ve Vietnamu nebo třeba Kubánské krize. Aby hra byla dostatečné autentická, přizvalo si Treyarch k ruce zkušené poradce z řad americké armády, kteří na většině akcí byli (pod patronací CIA) skutečně přítomni.

Ve hře samotné se podíváte do rozlehlých koutů naší planety, od Ameriky (Kuba), přes Evropu (Rusko, Anglie), až po Asii (Vietnam, Laos). Tajné operace v jednotlivých misích budou různé povahy. Jsou zde záchranné mise (záchrana posádky vrtulníku ve Vietnamu při ofenzívě Tet), špionážní (pilotování letounu Lockheed SR-71 Blackbird a poskytování informací jednotce pod vámi s následným přepnutím se do jejich role) i útočné (spouštění se na laně, tunelové mise ve Vietnamu).

Samotnou kapitolu celé série vždy tvořily dopravní prostředky a zbraňový arzenál. Nejinak je tomu i u Black Ops. I zde se setkáte s širokou paletou přesných virtuálních replik chladných (kuše, nůž) a střelných zbraní (např. samopal, odstřelovací puška nebo raketomet). Z dopravních prostředků si můžete zkusit třeba pilotovat bojový vrtulník s možností ovládaní jeho zbraňového arzenálu.

Ve hře nemůže chybět ani oblíbený multiplayer, tentokráte již na dedikovaných serverech, který obsahuje známé módy z předešlých dílů, ale i zcela nové, jako jsou Stick and Stones (pouze kuší a nožem), One in the Chamber (každý hráč začíná jen s jednou kulkou v zásobníku), Gun Game (za zabití vylepšení zbraně) a Sharpshooter (hra mění všem hráčům zbraně po 45 vteřinách). Je zde obsaženo na 40 zbraní s možností dalšího vylepšení (samolepky, výběr barvy), achievementy a perky, ale také novinka v podobě herní měny, která slouží k sázení na jednotlivá klání.