Call of Duty Black Ops: Cold War

Call of Duty Black Ops: Cold War

Datum vydání: 2020

Vývojář: Treyarch, Raven Software

Vydavatel: Activision

Platformy: PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X and Series S, Microsoft Windows

Black Ops Cold War je již sedmnáctý díl first-person shooter série Call of Duty a pátý díl subsérie Black Ops. Po absenci ve čtvrtém dílu subsérie se vrací singleplayerová kampaň a nechybí ani tradiční multiplayerové, zombie a battle royale režimy.

Příběh se tentokrát odehrává v 80. letech 20. století mezi Black Ops a Black Ops II a inspiruje se reálnými událostmi a operacemi. Hráč se ujímá elitního agenta Bella, který se stává členem jednotky SAD/SOG pod vedením důstojníka CIA Russella Adlera, sestavené na rozkaz prezidenta USA Ronalda Reagana. Úkolem jednotky je dopadnout sovětského agenta s kódovým označením Perseus, operujícího na americké půdě. Do operace se zapojí i staří známí jako Alex Mason, Frank Woods a James Hudson. Agenta Bella si hráč může vytvořit sám v detailním editoru postav a přiřknout mu tak libovolný vzhled, etnicitu, pohlaví a psychologický profil, který bude mít svůj vliv i na hratelnost. Stejně jako v druhém dílu série, i zde se průběh kampaně mírně liší podle hráčových morálních voleb a hra nabídne několik možných zakončení.

Multiplayer nabídne známé i zcela nové režimy pro 12 až 24 hráčů. Mezi navrátivší se režimy patří například Ground War ve verzi z Modern Warfare a mezi nové například V.I.P Escort či Fireteam pro 40 hráčů. Změn se dočká i Create-a-Class systém, umožňující výběr z bohatšího arzenálu perků, vybavení a zbraní. Multiplayerová progrese bude propojená s free-to-play titulem Warzone a odemčené zbraně tak hráč bude moct využít v obou titulech. Vrací se i kooperativní Zombies režim až pro čtyři hráče, v němž na hráčovu skupinu čekají temná tajemství studené války.