Call of Duty: Black Ops 4

Call of Duty: Black Ops 4

Datum vydání: 2018

Vývojář: Treyarch

Vydavatel: Activision

Platformy: PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows

Systémové požadavky PC

Black Ops IIII je již patnáctý díl série Call of Duty a čtvrtý díl subsérie Black Ops. Hra se odehrává v období mezi Black Ops 2 a Black Ops 3. Nejzásadnější změnou proti předchozím hrám je absence klasické hry pro jednoho hráče, tedy příběhové kampaně.

Hra nabízí tři hlavní módy – Multiplayer, Zombies a Blackout.

Multiplayer se po vzoru předchozího dílu opět točí okolo postav zvaných Specialists, které mají unikátní zaměření (sniper, medik, obránce se štítem, specialista, který může do boje přivolat zvířata, univerzální voják a další). Specialistů je celkem deset, vrací se mezi nimi postavy z minulého dílu a přibudou i nové. Každá postava má svůj vlastní příběh, který lze odkrývat pomocí speciálních úkolů Solo Missions, alespoň částečně nahrazujících příběhovou kampaň. Opět je ve hře nepřeberné množství zbraní, které lze upravovat. Zásadní změnou v hratelnosti je odstranění automatické regenerace, která byla nahrazena manuálním léčením.

Zombies je kooperativní mód pro 4 hráče, který v základu obsahuje 3 mapy na různých místech a časových období, konkrétně palubu slavného Titanicu, antickou římskou bojovou arénu a vězení Alcatraz. Každá mapa nabízí jiný styl hraní.

Blackout je zcela nový battle royale mód na obří mapě, kde hráč může používat i vozidla, lodě a letadla. Mód obsahuje hratelné postavy z celé subsérie Black Ops, včetně Alexe Masona z Black Ops či Raula Menendeze z Black Ops 2.