Call of Duty: Black Ops 3

Call of Duty: Black Ops 3

Datum vydání: 2015

Vývojář: Treyarch

Vydavatel: Activision

Platformy: Microsoft Windows, MacOS, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One

Systémové požadavky PC

Hra se odehrává 40 let po událostech v Call of Duty: Black Ops II, kdy vědecký pokrok změnil jak krajinu planety, tak samotnou budoucnost lidstva. Z vojáků se začínají stávat spíše stroje a všeobecně panuje strach z převzetí vlády strojů nad lidstvem.

V singleplayer kampani budeme sledovat skupinu Black Ops vojáků stejně jako v předchozích dílech série, tentokrát si ale singleplayer spolu mohou zahrát až čtyři hráči najednou. Pro lepší hratelnost v tomto módu byla pro hru vytvořena i nová AI. Každý hráč si na začátku vytvoří vlastní postavu včetně vzhledu, charakteru a schopností, které lze zlepšovat díky osobnímu systému vylepšování. Stejný princip pak funguje i u zbraní. K dispozici jsou také Cyber core schopnosti, které například ochromí nepřátele nebo způsobí chaos na bojišti. Došlo také na vylepšení pohybu včetně možnosti řetězení jednotlivých pohybů bez ztráty kontroly zbraně a poprvé v historii série došlo i na plavání. Dále tento díl obsahuje zombie mód a to rovnou se dvěma dějovými kampaněmi.

Hra se odehrává ve větších a rozmanitějších prostředích, které dávají hráčům možnost použít různé herní postupy. V multiplayeru pak má hráč možnost vybrat si jednoho z devíti specialistů, u kterých může částečně měnit vzhled a rozvíjet jeho schopnosti nebo vzhledově upravovat své zbraně.