Call of Duty: Black Ops 2

Call of Duty: Black Ops 2

Datum vydání: 2012

Vývojář: Treyarch

Vydavatel: Activision

Platformy: PlayStation 3, Xbox One, Microsoft Windows

Systémové požadavky PC

Black Ops s pořadovým číslem dvě je pokračování předchozího dílu. Jelikož se díl od dílu přehazují studia Treyarch a Infinity Ward, tento rok padlo nové Call of Duty na Treyarch.

Singleplayerová kampaň je rozdělena na dvě části. Zatímco první se odehrává v letech 1970-1980 za známého Alexe Masona, ta druhá se odehrává v budoucnosti roku 2025, kde se hlavním protagonistou stává Alexův syn David. První část se opět nese v duchu studené války, v níž jste na straně Spojených států. Podíváte se, jak se válčilo ve střední Americe, v Afghánistánu, jež okupovala sovětská armáda anebo v Angole. Rovněž zažijete vzestup proslulého Nikaraguanského narko-teroristy a šéfa spolku Cordis Die Raula Menendeze. Po vašem boku opět bude Alexův přítel Frank Woods, který ve vzdálené budoucnosti vypráví své zážitky ze této války.

V druhé části kampaně si tedy zahrajete za Davida Masona. David se stane svědkem nečekaného kyber útoku na čínskou obchodní burzu. Kvůli tomu se přestanou převážet přes oceán vzácné zemské prvky. A tak nastane nová „studená válka“ mezi USA a Čínou. Toho chce využít Menendez, který obě země navzájem provokuje za účelem úplného vyhlazení těchto států.

Hra vám nabídne tzv. větvení děje. To znamená, že si můžete určit mise a pořadí, kterým půjdete. Vše to má vliv na celkový příběh. Ovšem tato novinka je přístupná pouze v druhé části kampaně. V nové éře se hlavně setkáte s boji s roboty, kyberjednotkami a automatickými zbraněmi. Rovněž si vyzkoušíte vozidla, poháněná nejmodernějšími technologiemi budoucnosti.

K dispozici je také multiplayer, který obsahuje kooperativní zombie mód a další dva mody. První z nich je mód tranzit, ve kterém je příběhové pozadí a velký svět. Hráči budou jezdit opevněným autobusem do různých zón, kde půjde o likvidaci nemrtvých. Druhý mód se nazývá Grief. V něm se proti sobě postaví dva týmy o čtyřech lidech. Nebudou po sobě střílet, ale budou se snažit na protihráče určitým způsobem nahnat hordy zombií.