Call of Duty: Advanced Warfare

Call of Duty: Advanced Warfare

Datum vydání: 2014

Vývojář: Sledgehammer Games

Vydavatel: Activision

Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One

Systémové požadavky PC

V pořadí již jedenáctý díl válečné střílečky Call of Duty probíhá v kompletním restartu. Do rukou si jej vzalo studio Sledgehammer Games, jež dostalo za úkol upustit od dnešního koloběhu předchozích dílů a stvořit díl úplně nový.

Příběh se točí nejen okolo soukromé vojenské organizace Atlas, v čele s Jonathanem Ironsem, ale svůj prostor dostávají také vedlejší postavy s hlavním protagonistou vojínem Mitchellem. Organizace Atlas zde není ovšem symbolem zla, nýbrž jde o legitimní a velmi bohatou skupinu s mandátem Rady bezpečnosti OSN, která je schopná zasahovat v místech, kam by stát svou armádu rozhodně neposlal. V úvodu jsme seznámeni s humanitární operací, která byla vytvořena jako následek druhé války v Bagdádu. Operace má za úkol napravit škody po válce, ale také seznámit hráče s pozadím organizační struktury a se svým hrdinou Mitchellem. Za nějaký čas dojde ke globálnímu teroristickému útoku na mnoho měst a organizace Atlas se musí pokusit tyto útoky skupiny KVA zastavit.

Ve hře hraje hlavní roli váš tzv. EXO oblek. Díky tomuto obleku máte na bojišti větší rychlost, sílu apod. Oblek lze vylepšovat za pomocí bodů udělených na konci každé mise a vylepšování se ubírá do různých směrů. K dispozici máte samozřejmě řadu zbraní, které byly všechny vymyšleny studiem pro tuto hru. Dále si vyzkoušíte různé gadgety, jako například augmentovanou realitu skrz vizor helmu, granáty odhalující pozici nepřátel, magnetické rukavice umožňující slézání výškových budov nebo systém, jenž vás na malinký okamžik zneviditelní.

V multiplayeru bude opět hrát hlavní roli váš EXO oblek. Vylepšování probíhá odemykáním různých perků, zbraní, vybavení, ale také scoretreaků. Scoretreaky jsou odměny za dosažené skóre v jednotlivých hrách, které si shromažďujete, dokud nezemřete. Poté začíná shromažďování nanovo. Také zde je kladen důraz na tvorbu vizáže vaší postavy, je zde upravitelné prakticky cokoliv od chráničů až k rukavicím. Před uvrhnutím do hry máte možnost si svoji postavu otestovat ve virtuální střelnici, abyste ji nemuseli testovat „naostro“ v boji. Co se týče map, ty jsou uzpůsobeny právě vašim EXO oblekům, což znamená mnohem častější pohyby po střechách či skoky skrze prosklené stropy. Mapy jsou také interaktivnější, takže může například část bojiště spláchnout vlna tsunami, výbuchy barelů s jedovatými látkami nebo aktivování automatických střílen. Módů se zde vyskytuje dvanáct. Krom klasických módů se zde navrací mód Hardpoint nebo také War, který je zde nazýván Momentum. V něm jde o kontrolu pěti stanovišť, kde pouze jedno je aktivní. Z nových módů jmenujme například Uplink. V tomto módu hráči bojují o satelit, který je potřeba dopravit do určeného místa soupeře. Hráč ovládající satelit nemůže střílet, ale může satelit předat jinému.